Alternatywne zajęcia z wychowania fizycznego przeznaczone są dla wszystkich osób ze specjalnymi potrzebami zdrowotnymi (np.: z niepełnosprawnościami, chorobami przewlekłymi, tymczasowymi urazami, niższą sprawnością fizyczną itp.). Zajęcia są prowadzone w małych grupach dostosowanych do potrzeb uczestników, w kompleksie sportowym znajdującym się siedzibie Uczelni. W uzasadnionych przypadkach zajęcia odbywają się w obiektach sportowych usytuowanych po za Uczelnią. Organizowane są również obozy sportowe, na których istnieje możliwość zaliczenia zajęć z wf.
Zajęcia z wychowania fizycznego w formie alternatywnej przysługują osobom ze szczególnymi potrzebami/z niepełnosprawnościami. Uzyskanie takiego wsparcia jest bezpośrednio zależne od: stopnia i kategorii niepełnosprawności (określonego w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności) oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb osoby z niepełnosprawnościami/osoby ze szczególnymi potrzebami/w tym osoby z ASD, określonego w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności w punktach 1-10, lub w innym równoznacznym orzeczeniu (np. w orzeczeniu o niezdolności do pracy ZUS, KRUS, MSWiA) lub w opinii z poradni specjalistycznej (specjalisty) lub w przypadku osoby bez orzeczenia, ale wymagającej wsparcia – od charakteru dysfunkcji potwierdzonej innym dokumentem poświadczającym stan zdrowia lub dysfunkcji okresowej.
W przypadku braku w orzeczeniu o niepełnosprawności, innym równoznacznym orzeczeniu lub opinii poradni specjalistycznej, określenia formy lub kategorii wsparcia, wsparcia w określonym zakresie udziela się na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami lub specjalisty (psychologa lub konsultanta edukacyjnego).
Sekretariat Centrum pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30.
Dyżury w Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia odbywają się:
Istnieje możliwość rozmowy w polskim języku migowym. Przed przyjściem do Centrum należy zgłosić taką potrzebę na trzy dni przed przybyciem (telefonicznie lub mailowo).
Do Centrum możesz przyjść również z psem asystującym.