uz-logo-pion-2.png

Wypożyczalnia sprzętu

Sprzęt specjalistyczny to sprzęt wyłączony z ogólnego dostępu, wypożyczany przez Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami, niezbędny studentom i doktorantom ze szczególnymi potrzebami/z niepełnosprawnościami, pozwalający im w pełni uczestniczyć w procesie kształcenia i prowadzenia działalności naukowej. Lista sprzętu dostępna jest u Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Wypożyczenie sprzętu jest bezpośrednio zależne od: stopnia i kategorii niepełnosprawności (określonego w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności) oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb osoby z niepełnosprawnościami/osoby ze szczególnymi potrzebami/w tym osoby z ASD, określonego w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności w punktach 1-10, lub w innym równoznacznym orzeczeniu (np. w orzeczeniu o niezdolności do pracy ZUS, KRUS, MSWiA) lub w opinii z poradni specjalistycznej (specjalisty) lub w przypadku osoby bez orzeczenia, ale wymagającej wsparcia – od charakteru dysfunkcji potwierdzonej innym dokumentem poświadczającym stan zdrowia lub dysfunkcji okresowej.

W przypadku braku w orzeczeniu o niepełnosprawności, innym równoznacznym orzeczeniu lub opinii poradni specjalistycznej, określenia formy lub kategorii wsparcia, wsparcia w określonym zakresie udziela się na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami lub specjalisty (psychologa lub konsultanta edukacyjnego).

Ponadto pamiętaj, że:

  1. Specjalistyczny sprzęt wypożyczany jest na pisemny wniosek studenta ze szczególnymi potrzebami/z niepełnosprawnościami.
  2. Sprzęt wypożyczany jest na okres jednego semestru.
  3. Sprzęt specjalistyczny wypożyczany jest na podstawie umowy zawartej między Wnioskodawcą a Uczelnią.
  4. Wnioskodawca powinien zwrócić wypożyczony sprzęt w terminie określonym w
  5. W przypadku zaginięcia lub kradzieży sprzętu specjalistycznego Wnioskodawca biorący do używania sprzęt specjalistyczny zobowiązany jest niezwłocznie zgłosić ten fakt na piśmie do Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
  6. Wnioskodawca nie ponosi kosztów związanych ze zużyciem przedmiotu użyczenia, będącym skutkiem normalnego użytkowania.
  7. Wszelkie uszkodzenia sprzętu powstałe z winy Wnioskodawcy będą usuwane na jego koszt.
  8. Wszelkie uszkodzenia sprzętu Wnioskodawca biorący do używania sprzęt specjalistyczny zobowiązany jest bezzwłocznie zgłosić Pełnomocnikowi ds. Osób z Niepełnosprawnościami na piśmie.
  9. Uczelnia nie ponosi odpowiedzialności za dane przechowywane przez Wnioskodawcę na użyczonym sprzęcie.
  10. Wszelkie pliki i programy zainstalowane przez Wnioskodawcę powinny być usunięte przed zwrotem użyczonego sprzętu Uczelni.

Aby wypożyczyć specjalistyczny sprzęt:

  1. Zgłoś się do Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia, ul. Profesora Zygmunta Szafrana 2, Camus A, budynek A-2, pokoje 2-6;(parter) – najlepiej do Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami, ewentualnie innego pracownika Centrum – telefonicznie lub mailowo: tel. 601902282, 789441433, e-mail: m.garbat@adm.uz.zgora.pl; a.szymczukiewicz@adm.uz.zgora.pl
  2. Przed spotkaniem przygotuj orzeczenie i/lub dokumenty potwierdzające stan zdrowia.
  3. Na spotkaniu z Pełnomocnikiem przygotujesz wniosek o wypożyczenie sprzętu oraz podpiszesz umowę użyczenia.

Sekretariat Centrum pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30.

Dyżury w Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia odbywają się: 

  • w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach od 10:00 do 14:00,
  • w piątek w godzinach od 10:00 do 12:00,
  • środa to dzień pracy wewnętrznej.

Istnieje możliwość rozmowy w polskim języku migowym. Przed przyjściem do Centrum należy zgłosić taką potrzebę na trzy dni przed przybyciem (telefonicznie lub mailowo).

Do Centrum możesz przyjść również z psem asystujący

Centrum Równości Dostępności i Wsparcia

ul. Zygmunta Szafrana 2, Budynek A-2, pokoje nr 2-6, hol główny, dostęp bezpośredni bez barier
  601902282, 789441433,
m.garbat@adm.uz.zgora.pl
a.szymczukiewicz@adm.uz.zgora.pl

Środki wspierające komunikowanie się:

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18