Wielu maturzystów po napisaniu matury staje przez pewnym dylematem: co dalej?
Zadaje sobie pytania: Czy wato iść na studia? Czy są kierunki studiów dostosowane do moich potrzeb wynikających z niepełnosprawności? Czy dam radę?
Zgodnie z zasadą równych praw i obowiązków, kandydaci niepełnosprawni lub przewlekle chorujący, którzy chcą studiować na Uniwersytecie Zielonogórskim, podlegają tej samej procedurze rekrutacyjnej, co wszyscy inni kandydaci. Dlatego też kandydatów niepełnosprawnych lub przewlekle chorujących zachęcamy do zapoznania się z ofertą dydaktyczną UZ. Kryteria kwalifikacji, listę wymaganych dokumentów oraz limity przyjęć na poszczególne kierunki znaleźć można w katalogu studiów dostępnym na stronie Działu Rekrutacji, natomiast szczegółowe informacje dotyczące naboru na studia dostępne są na stronie: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/
Jeżeli masz problemy z dotarciem do miejsca, gdzie mieści się punkt rekrutacji, skontaktuj się z Centrum Równości Dostępności i Wsparcia (dane kontaktowe w zakładce: Jak umówić się na spotkanie?).
Zapoznaj się z zasadami rekrutacji obowiązującymi na poszczególnych kierunkach/specjalnościach studiów dla określonych trybów rekrutacji na portalu: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/
Sprawdź, jakie zasady obowiązują na kierunku, na którym chciał(a)byś studiować. Weź pod uwagę nie tylko nazwę kierunku, ale i opis praktyk, program zajęć, opis profilu absolwenta. Upewnij się, że są one zgodne z Twoimi zainteresowaniami.
Nie, zazwyczaj rekrutacja odbywa się w formie konkursu świadectw maturalnych, tzn. brane są pod uwagę punkty uzyskane na maturze. Natomiast na niektórych kierunkach studiów magisterskich potrzebne jest przystąpienie do rozmowy kwalifikacyjnej.
Jeśli w procesie rekrutacji potrzebujesz pomocy np. tłumacza języka migowego, lub asystenta poinformuj o tym Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia. Każdą prośbę rozpatrujemy indywidualnie. Pamiętaj jednak, że:
Ponadto studenci, doktoranci oraz słuchacze studiów podyplomowych mogą skorzystać z programu PFRON "Aktywny samorząd Moduł II”: http://www.mops.zgora.pl/PL/892/Aktywny_Samorzad/
By umówić się na spotkanie:
Sekretariat Centrum pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30.
Dyżury w Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia odbywają się:
Na spotkaniu pracownik Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia:
Tłumaczenie w Polskim Języku Migowym
Istnieje możliwość rozmowy w polskim języku migowym. Przed przyjściem do Centrum należy zgłosić taką potrzebę na trzy dni przed przybyciem (telefonicznie lub mailowo).
Do Centrum możesz przyjść również z psem asystującym.
Serdecznie zapraszamy!